Аўтарызацыя | Рэгістрацыя

На абласных спаборніцтвах па суднамадэльным спорце вялейчукі занялі 1 месца

28 ліпеня 2013, Катэгорыя - Навіны рэгіёну, Спорт
Навучэнцы гурткоў тэхнічнай творчасці Вялейскага раённага цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі з задавальненнем удзельнічаюць у шматлікіх спаборніцтвах па тэхнічных відах спорту, дасягаючы значных вынікаў.

На абласных спаборніцтвах па суднамадэльным спорце каманда навучэнцаў выступіла паспяхова, заняўшы 1 месца.

У класе мадэляў F-5Е (радыёкіраваныя мадэлі яхт даўжынёй да 1000 мм) 1 месца заняў Роліч Яўген. Выступаючы паралельна на адкрытых асабіста-камандных чэмпіянаце і першынстве г.Менску і Менскай вобласці па суднамадэльным спорце ў класах хуткасных і копій "Вясновая кропель-2013" у класе F4-А (радыёкіраваныя паўкопія) ён заняў 3 месца.

"Вясновая кропель-2013" - фота з minskdosaaf.by

У класе мадэляў FSR-ЕСО-В2,5 (хуткасныя радыёкіраваныя катэры з ДВС) пераможцам стаў Міхалёў Андрэй. Роліч Ілля, выступаючы ў класе FSR-ЕСО (хуткасныя радыёкіраваныя электракацера вольнай канструкцыі) заняў другое месца. Ілля таксама стаў пераможцам у класе F4-В/З (радыёкіраваныя мадэлі з набораў) на адкрытых спаборніцтвах па суднамадэльным спорце "Вясновая кропель 2013 года". Казак Сяргей, выступаючы ў класе мадэляў F2-В (радыёкіраваныя мадэлі-копіі даўжынёй больш за 900 мм) таксама атрымаў 2 месца.

Нор Юрый стаў трэцім прызёрам у класе мадэляў F2-А (радыёкіраваныя мадэлі-копіі даўжынёй да 900 мм) на першым этапе адкрытага асабіста-каманднага Кубка Рэспублікі Беларусь па суднамадэльным спорце ў класах хуткасных і копій "Рэйс 2013 годзе.

Роліч Яўген і Міхалёў Андрэй выступалі ў складзе каманды Менскай вобласці на рэспубліканскіх спаборніцтвах па суднамадэльным спорце, дзе апынуліся ў шэрагах пераможцаў у камандным заліку. Яўген стаў трэцім прызёрам у класе мадэляў Ф5-Е (радыёкіраваныя мадэлі яхт даўжынёй да 1000 мм) прапусціўшы наперад толькі спартсменаў з г.Менску.

Роліч Ілля, выступаючы на ​​адкрытых асабіста-камандных чэмпіянаце і першынстве Рэспублікі Беларусь па суднамадэльным спорце ў класах стэндавых, копій і хуткасных мадэляў "Навігацыя-2013" у класе мадэляў FSR-ЕСО (хуткасныя радыёкіраваныя электракацера вольнай канструкцыі) заняў чацвёртае месца і ўпершыню выканаў нарматыў кандыдата ў майстры спорту. У лепшай спробе ён паказаў 36 колаў за 10 хвілін. Тады ў камандным заліку зборная Менскай вобласці заняла 2 месца.

Падрыхтавалі каманду, якая з поспехам выступіла на абласных і рэспубліканскіх спаборніцтвах па суднамадэльным спорце, педагогі дадатковай адукацыі гурткоў "Суднамадэліраванне" Роліч Аляксей Мікалаевіч і Ляшок Дзмітрый Аляксандравіч.